Wie deelneemt aan de Erfgoeddag, doet dat doorgaans alleen of met de partner, maar laat de kinderen liever thuis. Dat is gebleken uit een rondvraag tijdens de vorige editie. De cijfers komen van Faro, het Vlaams Steunpunt voor Cultureel Erfgoed. Zowat 1.200 mensen werden ondervraagd.
De Erfgoeddag lokt vooral oudere bezoekers. De gemiddelde leeftijd schommelt rond de 53,8 jaar. De helft van de ondervraagden werkt, een derde is gepensioneerd.
Vooral hoogopgeleiden trekken tijd uit voor de Erfgoeddag, en er zijn ook meer mannen dan vrouwen vertegenwoordigd.
Het merenendeel van de bezoekers is heel tevreden over het evenement: 88 procent wil volgend jaar opnieuw komen. Omdat ze in het algemeen geïnteresseerd zijn, of omdat ze persoonlijke herinneringen hebben aan een van de locaties.
Op 13 april bieden zowat 400 organisaties meer dan 600 activiteiten aan in het teken van "Wordt Verwacht", of hoe men in het verleden naar de toekomst keek.
Aanbevolen voor jou
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

