Architectuur

Campagne voor behoud kunst van het schetsen

Britse architecten en ingenieurs, onder wie Norman Foster en Chris Wise, steunen een campagne om 'the art of sketching' te stimuleren. Het eendaagse evenement Changing Cities vindt plaats op 30 september en is onderdeel van The Big Draw East: Drawing Things Together (zie foto).

Het evenement wordt ondersteund door 'tekenaars' van onder meer Rogers Stirk Harbour + Partners, Foster + Partners, make en Future Systems. De organisatoren hopen dat de kunst van het schetsen het grote publiek meer inzicht zal geven in "hoe tekenen vormgeeft aan de wereld om ons heen".

Voor de Shape the Future-wedstrijd wordt iedereen uitgenodigd om een CO2-neutrale 'vliegmachine' te ontwerpen. Op deze dag worden er ook workshops gegeven, onder meer door ingenieur Chris Wise, mede-ontwerper van Londen’s Millennium Bridge.

Wise: "Zelfs voor een ingenieur in de 21ste eeuw geeft schetsen mij een ontwerpvrijheid die ik op een andere manier niet heb. Voor mij is een schets net als een kind - je hebt allerlei verwachtingen en als het opgroeit tot een volledig, omvangrijk project is dat ongelofelijk."