Algemeen

Brussel houdt Open Monumentenweekend

Het Brussels gewest stelt dit weekend honderden gebouwen open voor het publiek. "Handel" is het thema van de Open Monumentendag in de hoofdstad.

Een week na Vlaanderen en Wallonië is het de beurt aan Brussel om zijn monumenten in de kijker te zetten. Banken, restaurants, cafés, galerijen en handelszaken staan centraal in deze Open Monumentendag.

Eén van de pareltjes van het Open Monumentenweekend is het voormalige warenhuis "Old England" [foto] in de buurt van de Kunstberg. In het unieke Art Nouveau-gebouw is nu het muziekinstrumentenmuseum ondergebracht. Wat verder opent het statige Hotel Métropole zijn deuren voor het publiek, net als het restaurant Belga Queen, gevestigd in het voormalige Hotel de la Poste uit de 18e eeuw.

Ook minder bekende handelszaken zetten hun deuren open voor nieuwsgierigen. La Quincaillerie is een ijzerwinkel uit het begin van vorige eeuw, vermoedelijk ontworpen door leerlingen van Victor Horta. In 1978 werd de winkel verbouwd tot een restaurant. De boekhandel Tropismes was ooit een jazzclub waar Jacques Brel kind aan huis was.

Alle activiteiten uit de brochure van de Brusselse Open Monumentendag zijn volledig gratis. Op zondag is ook het openbaar vervoer gratis, want die dag is de hoofdstad volledig autovrij.